خانه سواری کلاس بندی خودروها را بهتر بشناسیم

کلاس بندی خودروها را بهتر بشناسیم

6 خواندن مجدد
۰
0
736

خودروها معمولا در چند دسته قرار دارند هر یک از این دسته ها و کلاس ها از محبوبیت خاصی برخوردارند و هر یک کاربری خاصی دارند.
اگر بخواهیم به طور معمول به این دسته بندی ها بپردازیم باید گفت که در دسته اول با توجه به محبوبیت این دسته از خودروها کلاس سدان در جایگاه اول قرار می گیرد.

سدان


خودروهای سدان دسته ای از خودروها هستند که معمولا دارای فضای بار مجزا از کابین خودرو و دارای چهار در هستند که با توجه به فضای بار مجزا و فضای مناسب برای سرنشینان عقب و از همه مهم تر اقتصادی بودن آن ها در برخی از شرایط،این دسته از خودروها را به کاربرد ترین و پر فروش ترین کلاس خودروها مبدل کرده است به طور مثال هیوندای سوناتا و ب ام و سری ۳ و ۵ و مرسدس بنز کلاس c و کلاس E و…. جزو این دسته خودروها هستند.

هاچ بک

دومین دسته از خودروها که به دلیل کاربری اسپرت و جمع و جور خود جزو محبوب های این دسته هستند.هاچ بک ها خودروهای هستند که از نظر طراحی فاقد فضای بار زیاد و حجم پشت خودروست به عبارت صحیح تر سدان ها در عقب دارای حجمی از بدنه هستند اما هاچ بک ها در عقب هیچ حجمی ندارند و به اصطلاح عقب خودرو حالت و فرم گردی دارند و عموما دارای فضای بار کمتری هستند و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر هستند زیرا دارای پیشرانه های با حجم موتور پایین تر و ابعاد جمع و جورتر برای پارک هستند خودروهای مانند آئودی A3 و هیوندای i30 و پژو ۲۰۷ و رنو سندرو و…. در این کلاس قرار دارند.

شاسی بلندها یا SUVها


یکی از خودروهای که امروزه بازار بهتری نسبت به دو کلاس بالا دارد،خودروهای به اصطلاح شاسی بلند یا همان SUVها هستند.این دسته از خودروها از نظر طراحی دارای ارتفاع بیشتری نسبت به سطح زمین دارند و عموما دارای کاربری های متفاوتی دارند و مشابه خودروهای استیشن واگن ها هستند که از فضای بار مجزا اما در یک قالب با کابین سرنشینان طراحی می شود.این کلاس از خودروها نیز دارای زیر مجموعه های مانند کراس اوورها هستند در واقع کراس اوورها به اصطلاح فانتزی شده ای این کلاس هستند که تنها حالت این خودروها را دارند به عنوان مثال مرسدس بنز کلاس ML و ب ام و X5 و هیوندای ix55 و کیا سورنتو در کلاس خودروهای SUV قرار دارند.

بارگذاری مطالب بیشتر
بارگذاری بیشتر توسط مدیر سایت
بارگذاری بیشتر در سواری

همچنین ببینید.

لامبورگینی از فناوری ابرخازن در خودروهای هیبریدی استفاده می‌کند

نیم کلاچ: به نقل از زومیت اولین مدل‌های هیبریدی تولیدی لامبورگینی قرار است دارای فناوری ال…